четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 182
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром

home Вести

Четворица загинати во самоубиствен бомбашки напад во Сомалија

Четворица загинати во самоубиствен бомбашки напад во Сомалија

Во самоубиствен бомбашки напад извршен од припадници на исламистичката група Ал Шабаб загинаа четири лица.

Во нападот загинаа гувернерот на регионот Мудуг, во полуавтономната држава во Сомалија и неговите тројца телохранители откако било нападнато нивното возило.

Ал Шабаб презеде одговорност за нападот.

Парламентарни избори 2020