вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 118
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Четворица загинати во авионска несреќа во Русија

Четворица загинати во авионска несреќа во Русија

Најмалку четири лица загинаа кога помал авион денеска се урнал во текот на тренажен лет, во близина на едно село во Хабаровската покраина, на крајниот исток на Русија, пренесе Тасс.

Од полицикста истрага се дознава дека како можни причини за уривањето на авионот се споменуваат грешка на пилотот или технички дефект на малото летало, наведува агенцијата

Руската агенција претходно јави дека при падот на авионот починале сите три лица во леталото, но сега се додава дека под неговите остатоци е пронајдено и четврто тело.

-Телото на четвртата жртва е пронајдено под остатоците на авионот. Во момнентов се работи на утврдување на идентитетот на жртвите, соошти локалната управа

Парламентарни избори 2020