четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 15
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Четворица убиени во напад во ноќен клуб во Канзас Сити

Четворица убиени во напад во ноќен клуб во Канзас Сити

Четири лица се убиени, а петмина се ранети кога рано изутрината во американскиот град, Канзас Сити, кога непознато лице со огнено оружје влегло во локален бар и почнало да пука кон присутните.

Состојбата на повредените сѐ уште е непозната за јавноста, но се знае дека напаѓачот е во бегство. Мотивот за нападот засега се непознати.

Коронавирус