сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 21
home Вести

Четворица повредени при пад на хеликоптер во Пекинг

Четворица повредени при пад на хеликоптер во Пекинг

Четири лица се повредени откако се урна хеликоптер во главниот град на Кина, Пекинг.

Несреќата се случи утрово во северниот дел на Пекинг.

Според полицијата причина за несреќата е дефект на хеликоптерот.

Коронавирус