сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 32
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Четворица полицајци повредени при пукање во Сент Луис

Четворица полицајци повредени при пукање во Сент Луис

Четворица полицајци се погодени при пукање во Сент Луис, во сојузната држава Мисури, соопштија градските власти.

„Ранетите полицајци беа пренесени во окружната болница. Се верува дека нивните повреди не се опасни по живот“, посочуваат властите на Сент Луис на Твитер.

Тие додаваат дека пукањето во градот продолжува. Најавија повеќе информации што е можно поскоро.

Парламентарни избори 2020