недела, 16. јуни 2019. Вести денес: 13
home Вести

Четири лица загинаа во експлозијата во Париз

Четири лица загинаа во експлозијата во Париз

Француските власти соопштија дека според последниот биланс од екслозијата што се случи изутринава во 9. париски арндисман животот го загубиле четири лица, јавува дописникот на МИА.

Меѓу четворицата загинати има два пожарникари кои биле во интервенција по пријавата за неисправна инсталација со природен гас.

Во претходниот биланс беше обавено за триесетина повредени лица од кои петнаесетина се со тешки повреди.

Јавниот обвинител на Париз отвори истрага за причините за експлозијата. 

МИА