недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Чесни сестри заработуваат илјадници евра од марихуана (ВИДЕО)

Чесни сестри заработуваат илјадници евра од марихуана (ВИДЕО)

Чесни сестри од еден манастир во Калифорнија заработуваат илјадници евра годишно од производство на марихуана.

Со овој бизнис почнале во 2011 година, со само 12 растенија, а денеска работата им цвета. Тие тврдат дека со своите производи од канабис се во состојба да излечат многу болести, од епилепсија до рак, и наводно досега од зависности спасиле осум лица, пишува Индепендент.

– Работевме со осум луѓе кои беа зависници од алкохол, цигари и дрога и на сите им беше подобро. Имаме сто отстотен успех во лечење од зависности – вели чесната сестра Кејт Мијусен.

Коронавирус