среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 115
home Вести

Чешкиот министер за внатрешни работи позитивен на коронавирусот

Чешкиот министер за внатрешни работи позитивен на коронавирусот

Чешкиот вицепремиер и министер за внатрешни работи Јан Хамчек потврди дека е позитивен на коронавирусот.

Хамчек (41) е на чело на Кризниот штаб за борба против вирусот.

Тој е лидер на Социјалдемократската партија, помал партнер во владејачката коалиција.

Коронавирус