петок, 3. април 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Целосен прекин на струјата во оваа држава, а властите не ја знаат причината

Целосен прекин на струјата во оваа држава, а властите не ја знаат причината

Во Судан денеска се случи целосен прекин на струјата, објавија властите на оваа африканска држава.

Властите немаат објаснување како дошло до прекин на електричната енергија.

Тие наведуваат дека инженери и технички персонал се обидуваат повторно да воспостават снабдување на земјата со струја и дека повеќе информации ќе соопштат дополнително.

Коронавирус