понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 181
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Вести

Цело шведско семејство загина во авионската несреќа во Иран- од овие семејни фотографии ќе ви надојдат солзи на очите (ФОТО)

Цело шведско семејство загина во авионската несреќа во Иран- од овие семејни фотографии ќе ви надојдат солзи на очите (ФОТО)

Цело шведско семејство настрада во авионската несреќа во Иран.

Родителите Рехел (37) и Микеа Линдберг (40) заедно со децата Ерик (9) и Емил (7) беа во авионот заедно со останатите 176 патника и членови на екипажот кој се сруши непосредно по полетувањето од техеранскиот аеродром.

Освен овие две деца во несреќата настрадаа уште 15 други деца, а загинаа и (82) Иранци, (63) Канаѓани, (11) Украинци, (10) Швеѓани, (4) Авганистанци, (3) Германци и (3) Британци.

Авионот Боинг 737 се урна вчера по полетувањето од техеранскиот аеродром, а во него имаше 176 патника и членови на екипажот кој загинаа на лице место.

Коронавирус