среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Вести

Целиот свет се прашува што значеше ова: После ракувањето со Путин, Трамп направи нешто неочекувано (ВИДЕО)

Целиот свет се прашува што значеше ова: После ракувањето со Путин, Трамп направи нешто неочекувано (ВИДЕО)

Двајцата најмоќни светски лидери Доналд Трамп и Владимир Путин се сретнаа денеска во Хелсинки и целиот свет го следи нивниот самит. Откако пред почетокот на разговорот се ракуваат, американскиот претседател му намигна на својот руски колега.

Новинарите забележаа дека за време на ракувањето двајцата лидери делувале прилично сериозно, би можело да се каже и нервозно, но американскиот претседател направи нешто невообичаено.

Имено, тој му намигна на Путин, што предизвика различни мислења кај многу во светот, што ли значеше тоа намигнување.

loading...