понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 23
home Вести

Брутално убиство: Познат блогер избоден до смрт и фрлен во тоалет- причината ќе ве шокира

Брутално убиство: Познат блогер избоден до смрт и фрлен во тоалет- причината ќе ве шокира

Јапонскиот блогер познат под надимакот Хагекс е убиен во неделата од корисник на интернет со кој се скарал онлајн.

Убиството го извршил вработен во компанија во Токио, експерт за информатичка безбедност, кој неколку пати се појавувал на телевизија, а како што соопштува полицијата- убиството било планирано.

Блогерот е пронајден мртов во тоалет, со повеќе убодни рани од нож.

Неговиот убиец е уапсен и го признал злосторството, а чинот го оправдал со тоа што „го мразел блогерот“.

Коронавирус