петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Бројот на смртни случаи од Ковид-19 во Франција за 24 часа се зголеми за 330

Бројот на смртни случаи од Ковид-19 во Франција за 24 часа се зголеми за 330

Франција во изминатите 24 часа забележа 330 нови смртни случаи поради коронавирусот, со што вкупниот број достигна 25.531 смртни случаи, јави дописникот на МИА.

На болничко лекување се уште се наоѓаат 24. 775 лица, од кои 3.430 на интензивна нега.

Коронавирус