вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 33
home Вести

Британци приведени поради групно силување: И дале две пилули, па и се слошило

Британци приведени поради групно силување: И дале две пилули, па и се слошило

Шпанската полиција приведе четворица британски туристи во одморалиште на Ибица, поради сомнеж дека групно силувале 29-годишна Британка.

Полицијата ги привела мажите кога Британката пријавила дека била жртва на сексуален напад и дека еден од осомничените и дал две пилули, по што и се слошило, пренесува „Дејли мејл“.

Двајца од четворицата приведени се на возраст од 21 до 30 години. Тие се задржани во притвор и како што се верува, се работи за браќа. Останатите двајца со кауција се ослободени од притвор.

Коронавирус