понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

Бразилскиот претседателски кандидат најверојатно нема да ја продолжи кампањата поради сериозните повреди

Бразилскиот претседателски кандидат најверојатно нема да ја продолжи кампањата поради сериозните повреди

Бразилскиот претседателски кандидат Жаир Болсонаро веројатно нема да ја продолжи кампањата пред 7 октомври поради сериозноста на повредите од нападот со нож.

Синот на Болосонаро, Флавио изјави дека неговиот татко е во „сериозна здравствена состојба“ и дека има проблеми со говорот.

– Тој не може да излезе на улица, но ние можеме, изјави Флавио Болсонаро.

Жаир Болсонаро беше избоден во четвртокот за време на претседателска кампања.