четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 198
home Вести

Бразил: Речиси четири пати помалку новозаболени од 1 април

Бразил: Речиси четири пати помалку новозаболени од 1 април

Бразил забележа драстично намалување на бројот на новозаболени од коронавирус, вчера во земјата се регистрирани 28.645 случаи.

Во споредба со 1 април, тоа е пат за речиси четири пати. Во првиот ден од месецов беа регистрирани 91.097 случаи.

Пад има и кај бројот на починати лица.

 

Коронавирус