среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 115
home Вести

Бразил: Над 20.000 новозаболени за едно деноноќие

Бразил: Над 20.000 новозаболени за едно деноноќие

Во последните 24 часа во Бразил се пријавени 23.227 нови случаи на коронавирус, додека 661 лице почина.

Од почеток на пандемијата во оваа земја од Ковид-19 заболеа вкупно 5,3 милиони лица додека 154.837 се починати, покажуваат податоците на Министерството за здравство.

 

Коронавирус