вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 36
home Вести

Бомбашки напад во турскиот округ Шарнак

Бомбашки напад во турскиот округ Шарнак

Рачно изработена бомба утрово експлодира во турскиот округ Шарнак. Во инцидентот има повредени лица, јави турската телевизија НТВ.

Бомбата експлодира во реонот на градот Чалашкан.

Во југоисточниот дел на Турција активни се борците на Курдска работничка партија (ПКК).

(Миа)

Коронавирус