понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 158
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кичево

home Вести

Близу 150.000 заболени од Ковид-19 во Мексико

Близу 150.000 заболени од Ковид-19 во Мексико

Мексико се ближи до бројот на 150.000 заболени од коронавирус. Во Колумбија потврдени се над 50.000 заразени.

Мексико Министерство за здравство соопшти во земјата се потврдени уште 4.147 случаи со коронавирус, а од вирусот починале уште 269 лица.

Вкупниот број на заболени во Мексико е 146.837, а на починати лица 17.141.

Локални избори 2021