недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 27
home Вести

Близу 100 илјади новозаразени само за 24 часа, оваа држава брои и над 5 илјади мртви!

Близу 100 илјади новозаразени само за 24 часа, оваа држава брои и над 5 илјади мртви!

Во САД вчера се регистрирани 97.525 нови случаи на Ковид-19, а од болеста починале 5.323 лица, соопшти Универзитетот Џонс Хопкинс.

Си-Ен-Ен јавува дека од вкупниот број на починати, 2.400 се од Охајо, и оти властите на оваа сојузна американска држава на 10 февруари соопштија дека од регистрацијата преку системот за известување можеби се изоставени околу 4.000 смртни случаи и ќе бидат додадени преку нови податоци.

ЕУРО 2020

Македонија