петок, 30. септември 2022. Вести денес: 129
home Вести

БИЗАРНА НЕСРЕЌА: Ветер оддува жена од четвртиот кат, снегот ја спаси од смрт

Жената паднала од четвртиот кат во длабок снег и скршила рака, три ребра и претрпела потрес на мозокот.
БИЗАРНА НЕСРЕЌА: Ветер оддува жена од четвртиот кат, снегот ја спаси од смрт

Ветровите што го зафатиле рускиот пацифички остров Сахалин денеска биле толку силни што една 65 годишна жена во градот Шахтјорск била оддувана од нејзиниот балкон, кога излегла да запали цигара.

Жената паднала од четвртиот кат во длабок снег и скршила рака, три ребра и претрпела потрес на мозокот.

Поради снегот, амбулантното возило не можело да пристигне до неа, па жената била пренесена до болница во багер. Снежното невреме што го зафати Сахалин предизвика ветрови со брзина од дури 150 километри на час.

Коронавирус