вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Биткоинот достигна рекордни 25.005 долари

Биткоинот достигна рекордни 25.005 долари

Вредноста на биткоинот денеска се зголеми за шест проценти и го достигна рекордниот максимум од 25.005 долари.

Вредноста на најпознатата криптовалута за време на пандемијата со Ковид-19 изненадувачки се зголеми.

Од март кога еден биткоин вредеше 5.000 долари до денес вредноста на биткоинот се зголеми за 400 отсто. (МИА)

Коронавирус