четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 160
home Вести

Биланс: Во хеликоптерската несреќа во Норвешка загинаа шест лица

Биланс: Во хеликоптерската несреќа во Норвешка загинаа шест лица

Полицијата на Норвешка соопшти дека во синоќешната хеликоптерска несреќа загинале шест лица. Со цивилниот хеликоптер, кој се урна во северниот дел на Норвешка, се превезувале петмина Норвежани, а со леталото управувал пилот од Шведска

Спасувачката служба соопшти дека хеликоптерот Ербас АС350 бил во сопственост на компанијата „Хелитранс“. Норвешките власти покренаа истрага за причините за несреќата.

Коронавирус