сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Бил Клинтон отпуштен од болница

Бил Клинтон отпуштен од болница

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон во придружба на неговата сопруга, поранешната државна секретарка Хилари ја напушти болницата во Калифорнија.

Клинтон беше хоспитализиран на 12 октомври откако беше на собир на неговата фондација во Калифорнија.

Бил Клинтон (75) беше претседател на САД од 1993 до 2001 година.