понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 106
home Вести

Безмилосни, но многу убави – ова се иранските „Нинџи“ (ФОТО)

Безмилосни, но многу убави – ова се иранските „Нинџи“ (ФОТО)

Иранските девојки кои што се обучуваат за „нинџи“, подготвени се да убијат без да бидат забележани. Тие се многу убави, вешти и безмилосни.

4.000 жени вежбаат и се обучуваат за да постанат „нинџи“, 25 километри далеку од главниот град Техеран. Ги обучуваат сите вештини, со цел кога ќе треба да извршат некоја задача истата да ја завршат без да бидат забележани од никого.

Коронавирус