среда, 7. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Баварија: Отворен хотел во кој германски колбаси има не само во менито туку и на тапетите

Баварија: Отворен хотел во кој германски колбаси има не само во менито туку и на тапетите

Клаус Бебел, месар од баварскиот град Георгенсгмуенд, отвори хотел, и однапред предупредува дека тој не е за вегетаријанци, но ќе биде вистински рај за љубителите на германскиот домашен колбас.

– Несогласувањата се во основата на мојата работа. Гостите или веднаш ќе го засакаат ова место, или пак, ќе си заминат и ќе речат „никогаш повеќе“, се пошегува месарот.

Новиот хотел има седум соби и секоја е облепена со тапети со слики од сочни колбаси и мешана комбинација од месни производи.

На влезот од објектот, поточно на рецепција, може да се послужите со конзервиран колбас, домашно производство на сопственикот.

Qatar 2022