четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 30
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Балтичките земји ги отвораат границите за своите граѓани

Балтичките земји ги отвораат границите за своите граѓани

Летонија, Литванија и Естонија ќе ги отворат границите за своите граѓани од 15 мај, најави летонскиот премиер Кирсјанис Канис.

– Се договоривме да ги отвориме интерните балтички граници од 15 мај и слобода за движење на нашите граѓани, напиша Канис на Твитер.

Тој додаде дека граѓаните кои пристигнуваат од други земји ќе мора да ги почитуваат мерките за 14-дневна самоизолација.

Коронавирус