сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 45
home Вести

Балканци печеле 12 јагниња среде германски парк за Ѓурѓовден- интервенирала полицијата, а пожарникарите го гаснеле огнот (ФОТО)

Балканци печеле 12 јагниња среде германски парк за Ѓурѓовден- интервенирала полицијата, а пожарникарите го гаснеле огнот (ФОТО)

Посетителите на парк во Берлин во неделата биле запрепастени кога забележале група луѓе како печат 12 јагниња на жар.

Ражните биле приклучени на акумулатори од возилата, а за гаснење на скарата на отворено која што ја подготвиле Босанци – била повикана да интервенира и противпожарната единица.

Полицијата вели дека останала во шок од одговорот на Балканците.

Откако полицијата ја запрашала групата на луѓе што прават овде, тие им рекле дека го прославуваат Ѓурѓовден како и секоја година.