четврток, 27. јуни 2019. Вести денес: 20
home Вести

Бакингемската палата ќе блокира „непристојни пријатели“

Бакингемската палата ќе блокира „непристојни пријатели“

Членовите на Бакингемската палата денеска донесоа нови „упатства“ и предупредуваат дека ќе ги блокираат оние кои на налози на нивните социјални мрежи ќе поставуваат пораки со навредлива содржина и дека ќе ги пријават во полиција.

Издадени се нови упатства кои содржат политика што брани од навреди, омраза и расизам.

Твитер налогот на кралското семејство има околу 3,87 милиони следбеници.