петок, 5. август 2022. Вести денес: 12
home Вести

Бајден во изолација сè додека не биде негативен на коронавирусот

Бајден во изолација сè додека не биде негативен на коронавирусот

Американскиот претседател Џо Бајден ќе остане во изолација сè додека не биде негативен на Ковид-19, изјави портпаролката на Белата куќа, Карин Жан – Пјер.

Таа додаде дека неговиот лекар, Кевин О’Конор, ќе одлучи дали ќе бидат потребни два негативни теста за да се прекине изолацијата.

Бајден вчера повторно беше позитивен на Ковид-19, но, тој се чувствува „многу добро“, тврди О’Конор, според соопштението што претходно го објави Белата куќа

Коронавирус