вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 69
home Вести

Бајден со сопругата ќе се вакцинираат со трета доза

Бајден со сопругата ќе се вакцинираат со трета доза

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека тој и првата дама на САД, Џил Бајден ќе примат трета доза вакцина против Ковид-19, со цел да го зајакнат својот имунитет во борба против новиот коронавирус.

– Ќе добиеме дополнителна доза, истакна Бајден во интервју за Еј Би Си Њуз. (МИА)

Коронавирус