вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Вести

Бајден се вакцинираше во живо на телевизија (ВИДЕО)

Бајден се вакцинираше во живо на телевизија (ВИДЕО)

Новиот претседател на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден во живо на телевизија ја прими вакцината против вирусот Ковид-19. Денеска вакцинирана беше и неговата сопруга.

Веднаш по вакцинирањето тој се обрати до јавноста и ги повика граѓаните да ги почитуваат мерките за време на празниците.

-Ако не морате, не патувајте. Сега е посебно важно тоа. Се уште не е крај, едно е да добиете одобрение за употреба на вакцина, а сосема друга рабоа е да ја поделите со сите граѓани, рече тој.

Коронавирус