вторник, 28. март 2023. Вести денес: 116
home Вести

Бајден очекува наскоро да се сретне со Путин

Бајден очекува наскоро да се сретне со Путин

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека очекува наскоро да може да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, додавајќи дека времето и местото на нивната средба сè уште се договараат.

Обраќајќи им се на новинарите во Белата куќа, Бајден рече дека тој сепак сака да се сретне со Путин и покрај распоредувањето на руските воени сили во близина на границата со Украина.

И Кремљ вчера соопшти дека местото на средбата на Бајден и Путин сè уште не е познато.

loading...