четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 143
home Вести

Бајден ќе почне да добива доверливи информации

Бајден ќе почне да добива доверливи информации

Белата куќа одобри новоизбраниот претседател Џо Бајден да го добие досието со доверливи разузнавачки извештаи подготвени за американскиот претседател, таканаречениот Дневен извештај, изјави неименуван извор од администрацијата.

Оваа одлука значи дека Бајден ќе има пристап до најновите разузнавачки информации за најголемите закани за националната безбедност ширум светот, пренесуваат британските медиуми.

Коронавирус