недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 27
home Вести

Бајден го стопира планираното повлекување на американските војници од Германија

Бајден го стопира планираното повлекување на американските војници од Германија

Американскиот претседател Џо Бајден и формално го запре планираното повлекување на американските војници од Германија.

Одлука што минатата година ја донесе неговиот претходник Доналд Трамп, но акцијата на повлекување не ни започна.

Бајден синоќа оцени дека повлекувањето на трупите ќе биде стопирано додека министерот за одбрана Лојд Остин, не обезбедел присуство на американските војници ширум планетата.

ЕУРО 2020

Македонија