среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Баба брутално уби алигатор од одмазда: Кога ќе ја дознаете причината можеби нема да ја осудите (ВИДЕО)

Баба брутално уби алигатор од одмазда: Кога ќе ја дознаете причината можеби нема да ја осудите (ВИДЕО)

Бабата Џуди Кокран од Тексас успеала да убие 3,5 метри долг и повеќе од 260 килограми тежок алигатор. Таа вели дека на тој потег се охрабрила за да му се одмазди на животното зошто и изело едно нејзино коњче.

Американката Џуди Кокран останала без своето мало коњче, а се сомнева дека алигаторот го изел.

Останувајќи без својот љубимец, таа три години подготвувала одмазда на својот ранч во Гудрич, па со помош на еден куршум го усмртила опасниот рептил.

-Еден куршум во глава и само потона во вода. Тие обично пред смрт почнуваат да се превртуваат, но овој не направи така, рече таа во интервју за локалните медиуми.

Џуди додаде дека од исчезнувањето на нејзиното мало коњче цело време се сомневала дека токму овој рептил го изел. Нагласила дека нејзиниот коњ бил со големина на лабрадор, па алигаторот можел да го „изеде за ужинка“.

-Обично алигаторите не не вознемируваат, но на овој внимававме, рече бабата, додавајќи дека планира да го препарира телото на живототното, главата и опашката да ги изложи, а месото да го изеде со своето семејство.

Инаку, во овој округ еднаш годишно е дозволен лов на алигатори, во периодот од 10-ти до 30-ти септември, а еден од условите за лов е животното да биде намамено, а потоа убиено.

Коронавирус