сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Автомобил влета во група луѓе на плоштад во Берлин-едно од прегазените лица реанимирано, се нашло под автомобилот

Автомобил влета во група луѓе на плоштад во Берлин-едно од прегазените лица реанимирано, се нашло под автомобилот

Возач на патнички автомобил утринава повреди седум лица во Берлин, откако, без да запре, влетал во група луѓе на градски плоштад Харденбергплац, наведуваат германските медиуми

Едно од прегазените лица се нашло под автомобилот, кога тој запрел, и морало да се реанимира.

Седум други лица се здобиле со полесни и делумно посериозни повреди.

Возачот на автомобилот е уапсен, а заднината на случајот засега  е непозната.

Коронавирус