вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 12
home Вести

Автомобил удрил во пешаци пред џамија во Лондон

Автомобил удрил во пешаци пред џамија во Лондон

Британската полиција утрово соопшти дека две лица се повредени и пренесени во болница откако автомобил удрил во пешаци пред џамија во северозападниот дел на Лондон, јави радио ЛБЦ.

Радиото на Твитер објави дека полицијата е „отворена за сите верзии во врска со причината за несреќата“.

Се уште нема потврда од лондонската полиција.

Коронавирус