понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Вести

Автомобил удри во група луѓе: Најмалку 6 лица повредни во Манчестер, возачот уапсен

Автомобил удри во група луѓе: Најмалку 6 лица повредни во Манчестер, возачот уапсен

Најмалку шест лица се повредени откако автомобил урди во група луѓе во Манчестер.

Британската полиција го упаси 80-годишниот возач под обвинение дека со опасно возење предизвикал повреди врз луѓето.

Се утврдуваат околностите за инцидентот.

Според медиумите еден автомобил удрил во друго возило и во група луѓе.

Коронавирус