понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Автобус падна во река во Индија, 24 загинати

Автобус падна во река во Индија, 24 загинати

Автобус, кој превезувал патници на свадба, падна во река во западната индиска држава Раџастан, при што загинаа 24 патници, меѓу кои 10 жени, соопшти полицијата.

Возачот на автобусот изгубил контрола кога возилото со 28 патници поминувало преку мост.

Спасувачки екипи и жители од околните села се обидуваат да ги извлечат телата од реката.

Индија регистрира повеќе од 150.000 смртни случаи на патиштата секоја година, поради лошо одржуваните возила и несовесно возење.

Минатиот месец, 26 лица загинаа кога автобус се судри со рикша во западна Индија.

Коронавирус