среда, 17. јули 2019. Вести денес: 69
home Вести

Автобус падна во клисура: Најмалку 55 загинати, 33 лица повредени

Автобус падна во клисура: Најмалку 55 загинати, 33 лица повредени

Најмалку 55 лица загинаа, а 33 се повредени кога преполн автобус падна во клисура во Индија.

Автобусот превезувал верници и се враќал од храм на еден рид во јужната држава Теланган. Возачот, кој е меѓу жртвите, ја изгубил контролата и возилото паднало од патот.

Повеќето патници претрпеле сериозни повреди.