петок, 25. септември 2020. Вести денес: 181
home Вести

Австралијанец испекол парче месо во својот автомобил оставен на сонце (ФОТО)

Австралијанец испекол парче месо во својот автомобил оставен на сонце (ФОТО)

Маж од градот Милдура во Австралија објави фотографија со која сака да му покаже на светот колку е моментно жешко во неговата земја.

Тој оставил свежо парче месо во својот автомобил паркиран на сонце и по неколку часа тоа парче месо било испечено и подготвено за сервирање.

– Тој експримент го направив околу 11 часот претпладне. Оставив парче месо во автомобилот. Се вратив околу 16 часот и месото беше подготвено за сервирање, напиша анонимниот Автралијанец.

Експери велат дека поради топлотниот бран такви работи се можни и уште еднаш апелираа до граѓаните да не оставаат во автомобилите домашни миленичиња или деца.

Коронавирус