понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 76
home Вести

Австралија ги суспендира летовите од Индија, земјата има над 300.000 новозаболени

Австралија ги суспендира летовите од Индија, земјата има над 300.000 новозаболени

Австралија ќе ги суспендира директните патнички летови од Индија до 15 мај, поради зголемениот број на заболени од коронавирус, изјавил премиерот Скот Морисон.

Индија веќе шести ден има над 300.000 новозаболени на дневно ниво.

По бројот на потврдени случаи на Ковид-19, Индија по САД е на второто место во светот.

ЕУРО 2020

Македонија