петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Авионска несреќа во Канада, се урна мал авион

Авионска несреќа во Канада, се урна мал авион

Мал авион синоќа се урнал во источниот дел на Канада, околу градот Кингстон, а во несреќата има и жртви.

Локалниот информативен канал „Глобал Кингстон“ соопшти дека во несреќата учестувал едномоторен авион „Пајпер ПА-32Р,“ што може да превезува до шест лица.

Претходно било сооопштено дека авионот исчезнал од радарите.

 

Коронавирус