среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Aвионска несреќа во Аљаска, петмина загинати

Aвионска несреќа во Аљаска, петмина загинати

Пет лица загинаа кога мал патнички авион се урнал во руралниот дел на Аљаска. Сите лица кои биле во авионот починале, јавија британските медиуми.

-Авионот се урнал под засега непознати околности, изјави портпаролот на американската Федерална авијација.

Несреќата се случила на 430 милји од Енкориџ, а авионот летал од Бетел до Кипник, на брегот на Берингово море.

Коронавирус