четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Авионска несреќа на Алпите, најмалку петмина загинати

Авионска несреќа на Алпите, најмалку петмина загинати

Најмалку пет лица загинаа во пад на туристички авион на југоистокот од Франција, јавуваат локалните медиуми.

Несреќата се случила на француските Апли.

Авионот, кој е во сопственост на локален аероклуб, бил на прв лет и полетал од аеродромот Верси.

Пронајдени се пет целосно јагленисани тела, а засега не се потврдени сомнежите дека меѓу жртвите има едно дете.

Локалните медиуми тврдат меѓу четворица од настраданите се членови на едно семејство.

Коронавирус