недела, 7. март 2021. Вести денес: 97
home Вести

Авион удри во зграда на аеродром во Австралија: Му откажале кочниците (ВИДЕО)

Авион удри во зграда на аеродром во Австралија: Му откажале кочниците (ВИДЕО)

Авион на авиокомпанијата „Кобам Авиејшн“ удрил во аеродромска зграда во Перт, Австралија, бидејќи за време на движењето по пистата на леталото му откажале кочниците, пренесуваат светските медиуми.

Во авионот, во моментот на несреќата, се наоѓале 62 патници и четири членови на екипажот, но за среќа во инцидентот нема повредени.

Коронавирус