четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 195
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба

home Вести

Авион удри и усмрти човек на писта во Тексас

Авион удри и усмрти човек на писта во Тексас

На меѓународниот аеродром Остин-Бергстром во Тексас, авион од типот Боинг 737 синоќа по локално време, удрил во човек кој се движел по пистата и починал на местото на несреќата, пишува британскиот весник „Метро“.

Пилотот го видел човекот пред да го удри, се обидел да изведе маневар за да го избегне, но не успеал. Веднаш пристигнала медицинска екипа, која само ја констатирала смртта.

Жртвата немала никакви документи за идентификација, а полицијата започна истрага за да утврди за кого станува збор и како тој се нашол на пистата.

Парламентарни избори 2020