вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

Авион се урна во близина на станбен комплекс во Атланта

Авион се урна во близина на станбен комплекс во Атланта

Авион се урна во близина на станбен комплекс во Атланта, во близина на автопатот.

– Спасувачките екипи се наоѓаат на местото на несреќата, рече капетанот на округот Декалб, Деон Бентли.

Засега не е познато кој тип авион се урнал, ниту дали има повредени.

Коронавирус