сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Авион исчезна од радарите во САД

Авион исчезна од радарите во САД

Авион исчезна од радарите додека летал над планината Болд во близина на градот Бенингтон во американската сојузна држава Вермонт.

Како што јавија американските медиуми, веднаш по исчезнувањето на леталото започната е потрага по него во која се вклучени локалната полиција и противпожарната служба.

Полицијата засега официјално не ја потврди информацијата за потрагата.

Во медиумските извештаи не се посочува за каков авион станува збор, ниту пак колку лица се наоѓале во него.

МИА

Коронавирус